Predšolsko obdobje v Zasebnem vrtcu Viljem Julijan je zaključil tudi deček Adrian. Starša Marko in Tina J. sta v zapisu, ki ga delimo z vami, strnila svoje razmišljanje ob tem.
»Težko je z besedami opisati hvaležnost za doto, ki jo starš z vpisom v Zasebni vrtec Viljem Julijan podari svojemu otroku. In to, za naju zagotovo najbolj neprecenljivo in najlepšo popotnico v življenje, sva najinemu sinu omogočila z možem. Četudi mu nisva mogla dati vsega, kar bi hotel in kar bi hotela midva, sva mu z vpisom v vrtec Viljem Julijan, zagotovo dala največ. V to sva prepričana.
Tako krhek in občutljiv fant po najinem mnenju ne bi zmogel predšolskega obdobja nikjer drugje. Zaprl bi se v brezčutnost in izgubil tisto najlepše, kar je v njem. Tako pa je bil v vrtcu Viljem Julijan voden z vso ljubeznijo in podporo, hkrati pa z avtoriteto, na pravem mestu. In danes je pripravljen za vstop v šolo. Nekaj, kar se mi je, kot mamici, še pred letom zdelo skoraj nemogoče. »Saj ne bo zmogel«, samo to je bilo v moji glavi.
Zahvalila bi se vsem vzgojiteljicam in ge. Ajdi Bezenšek, ki v vrtcu vodi projekt Zgodnje učenje tujega jezika. Iz srca. Zahvalila bi se, da ste prepoznale tisti biser v najinem otroku, ga negovale in hkrati z njim delale na način, da je tako zelo napredoval in se je razvil v fanta, ki je vedno bolj odločen, pogumen in sposoben.
Zahvalila bi se direktorici vrtca, ge. Kseniji Pečnik, za vso njeno skrbnost, neomajno ljubezen in da ji je tako zelo mar za vsakega otroka. In za vsakega starša.
Zahvalila bi se, da je najin otrok imel najbolj varen prostor, kjer je lahko izrazil svoje stiske in je vedno znova dobil podporo, da mu je bilo lažje, da je lahko lažje zadihal. Dobesedno. Tudi pred vstopom v šolo. Še v zadnjem tednu, ko mu je bilo hudo, je dobil posebno pozornost in vso podporo, da je lahko šel skozi vse, kar ga je skrbelo, česar se je bal in da tako z radostjo v srčku zaključuje svojo vrtčevsko pot.
In danes veva, da je pripravljen, da sede v šolske klopi. In veste, to je prava zmaga. Takšna, ki ima visoko vrednost, ki ji ne moreš postaviti cene, ker je za najino dojemanje, kot starša – neprecenljiva.”