»Radi bi jedli palačinke z Nutello. A še raje bi jih sami spekli!«. Tako je bilo večkrat slišati otroke, ki obiskujejo Zasebni vrtec Viljem Julijan. Njihovo željo smo vzgojiteljice z veseljem predale gospe Kseniji, ki je, kot vedno, z veliko srčnostjo in razumevanjem otrokom omogočila nepozabno palačinkasto doživetje – in tako je nastal naš Palačinka party v Deželi vile Eksene.
Najprej smo skupaj naredili kratek uvod – pregled preteklega šolskega leta – pogovorili smo se o vseh majhnih in velikih zmagah, o prijateljstvih, ki so se spletla, in o srčnih prizadevanjih otrok, da vsak dan znova v njihovih srčkih zmaguje ljubezen. Vzgojiteljice smo izpostavile prav vsakega otroka in njegov napredek. Otroci so bili tako zelo srečni in ponosni nase. Dan prej, v četrtek, smo pripravili napise in recept. V petek pa se je v Deželi vile Eksene vse spremenilo v pravo zabavno dogodivščino in kuharsko rajanje! Vzgojiteljice smo pripravile več igralnih kotičkov: vodni kotiček, kotiček z lesenimi gradniki in kotiček z napihljivim gradom, katerega so se otroci posebej razveselili. 0srednji prostor pa smo namenile kuharskemu kotičku, kjer so otroci sami na pekač vlivali maso in obračali palačinke. Ob tem smo se pogovarjali o sodelovanju, varnosti, potrpežljivosti – in seveda o okusu! Dve deklici in deček so pomagali pri mazanju palačink z Nutello, z domačo jagodno marmelado in – letos prvič – s kokosovim namazom. Kako zelo so bili ponosni nase, ko jim je uspelo speči palačinko. Eden izmed fantkov se je zahvalil in rekel, da še nikoli ni pekel palačinke sam. Na koncu smo na klopeh pripravili skupni piknik – z nasmehi, pogovori in občutkom, da smo skupaj ustvarili nekaj res lepega. To je bil dan povezanosti, skupnih trenutkov in hvaležnosti, ki ga bomo še dolgo nosili v srcih. Z radostjo in hvaležnostjo v srcu se vzgojiteljice odpravljamo na dopust, kjer bo seveda vsaka pri sebi prav vsak dan pomislila na naš ljubi vrtec in z veseljem spet čakala dan, ko se ponovno vidimo. Tako je to pri nas.