Vzgojiteljice smo v vrtcu poskrbele, da so otroci v tednu pred velikonočnimi prazniki obujali tradicijo barvanja velikonočnih pirhov ter pomen tega običaja za slovensko kulturo. Pri okraševanju velikonočnih pirhov so sodelovali tako najmlajši kot tudi najstarejši otroci, ki so svoje spretne prstke preizkusili v barvanju v čebulnih olupkih. Čisto tako, kot so jih včasih barvale njihove babice. To tehniko barvanja pirhov so imeli otroci priložnost spoznati od začetka do konca: zbirali so čebulne olupke, nabirali rastlinice, jih razporejali in polagali na jajčka ter zavijali v tanke nogavičke. Opazovali so jih med kuhanjem in se čudili, ko so olupki spustili barvo. Ko so jih pa razvijali in si ogledovali obrise rastlinic na jajčkah so bili pa še posebej veseli.
Barvanje pirhov je bila zagotovo ena izmed tistih vsebin, ki je bila otrokom zelo zanimiva in ob kateri so odkrivali nova znanja. Ob ljubečem in potrpežljivem vodenju so otroci pridobivali zaupanje vase, v svoje sposobnosti ter vsakokrat znova dali na prvo mesto odnos do sebe, ne glede na končani izdelek. Ob vsej podpori njim so tudi v obliki nastala prelepi, unikatni pirhi, ki so jih otroci z velikim veseljem odnesli domov.