»DANES PRAZNUJEM S TABO, DRAGA MOJA MAMICA!”
Prav poseben Materinski dan se je odvil na igrišču pravljične dežele Vile Eksene, saj so jo napolnile družine otrok, ki obiskujejo Zasebni vrtec Viljem Julijan. Praznik vseh mamic na tem svetu so otroci skupaj z vzgojiteljicami obeležili na poseben način, saj so bile posebej zanje na ta dan pripravljene delavnice, s katerimi so se lahko povezovale s svojimi otroki, skupaj z njimi ustvarjale in sadile zelišča za zeliščno poličko v vrtcu. Otrokom in mamicam so se pridružile tudi babice, ki zasedajo posebno mesto v življenju otrok. Babice so s svojimi nasveti in ljubeznijo prispevale k pravilni zasaditvi zelišč, še posebej ena veliko darilo pa je namenila babica Jožica, ki je otrokom podarila sadike solate, ki so jo skupaj zasadili v visoko gredo.
Naša direktorica Ksenija Pečnik je že pred 30. leti na ta dan priključila tudi očete, ki so zelo pomemben del v življenju vseh otrok, saj za njih v Sloveniji še nimamo posebnega praznika, ki bi lahko praznovali s svojimi otroki. Tako so očetje in mamice dobili posebno voščilnico, v kateri je bila izražena ljubezen do njih, krasijo pa jih prelepe umetnine, ki so jih naslikali in odtisnili otroci. Posebej za očete je ekipa vrtca pripravila spomladansko delavnico, v kateri so stopili skupaj za svoje najmlajše in pomagali pri urejanju igral, ki jih otroci vsakodnevno uporabljajo v vrtcu. Očetom so se na delavnici pridružili tudi dedki in družine so bile zares popolne. Dedki so s svojimi pripovedovanji prigod iz otroštva popestrili in zabavali svoje vnučke, ki so jih z velikim zanimanjem poslušali.
Bil je zelo lepo, ustvarjalno, učinkovito in sodelovalno jutro v Zasebnem vrtcu Viljem Julijan!