Praznovanje jeseni v Zasebnem vrtcu Viljem Julijan s tetko Jesenjo in stricem Jesenkom.
Letošnja jesen nas je poleg jesenskih dobrot obdarila tudi z obilo toplih in sončnih dni, zato smo enega izmed njih izkoristili za praznovanje jeseni v naravnem okolju naše posesti v Dramljah. Tetka Jesen je namreč otroke našega vrtca s pismom povabila, da jo obiščejo. To je bilo veselje v otroških očeh, da se je spomnila ravno na njih, ko ima letošnjo jesen toliiiiiiko dela z barvanjem drevesnih listkov! V našo družbo smo povabili tudi starše in stare starše, na pot pa smo se odpravili peš skozi gozdiček, kjer je tetka Jesen otrokom pustila presenečenja z nalogami, ki so jih s skupnimi močmi uspešno opravili. Opazovala jih je tudi nagajiva veverička, ki je otrokom v pisane vrečke nastavila želode, da so jih lahko nizali v verižico za tetko Jesen. Ob prihodu do hišice na posestvu je že dišalo po pečenih dobrotah v žerjavici, druženje pa smo nadaljevali ob prepevanju jesenskih pesmic s tetko Jesenjo in stricem Jesenkom. Za otroke sta pripravila tudi prav posebno presenečenje – čisto pravega ježka, ki so ga lahko otroci prvič v živo ogledovali in spoznavali. Seveda ga je Stric Jesenko nato vrnil v njegov dom v gozdu. Ob veselem vzdušju smo se nato skupaj posladkali s pečenim kostanjem, jabolki in krompirjem na jesenski tržnici, dopoldan pa je ob otroškem smehu in igrah minil sproščeno in povezovalno. Najlepše pa je bilo opazovati naše srečne otroke, saj se jim je izpolnila velika želja. Obiskati tetko Jesen na našem posestvu v Dramljah in preživeti brezskrben dan v družbi starih staršev in staršev, ki jih imajo tako zelo radi. Zagotovo pa bo spomin na prelepo jesensko druženje s svojimi vnuki in otroki za vedno ostal v srcih starih staršev in staršev otrok iz Zasebnega vrtca Viljem Julijan.
Še več takšnih druženj z našimi starši in starimi starši si želimo v našem vrtcu in upamo, da se kmalu zopet snidemo ob kakšni drugi priložnosti.