Dobrodelni koncert Viljem Julijan so podprli tudi otroci iz Zasebnega vrtca Viljem Julijan, ki so za male borce izdelali in jim podarili srčne in prelepe Medalje poguma.
V Zasebnem vrtcu Viljem Julijan dajemo posebno mesto otrokom z redkimi boleznimi. Čas v vrtcu ob priložnostih vzgojiteljice namenjajo tudi temu, da otroci spoznavajo Viljema Julijana, dečka, po katerem je naš vrtec dobil ime.
Ob priložnosti velikega dobrodelnega koncerta Viljem Julijan so otroci skozi pripravljene vsebine razvijali svoj odnos, sočutje in razumevanje do otrok z redkimi boleznimi. Skupaj z otroki iz videoklica, ki so zaradi bolezni ostali doma, so v tednu pred Velikim dobrodelnim koncertom Viljem Julijan še posebej svoj čas namenili pogovoru o življenju otrok z redkimi boleznimi in vsi otroci so izražali, da želijo malim borcem, da bi se lahko igrali, da jih ne bi bolelo, izražali pa so tudi to, da jih imajo zelo radi. Najmlajši otroci so odtisnili svoje ročice in tudi oni svojo podporo otrokom z redkimi boleznimi izrazili na veliki srček in ga napolnili s svojo ljubeznijo.
Malce večji in starejši otroci vrtca Viljem Julijan pa so skupaj z vzgojiteljicami sprejeli odločitev, da bodo malim borcem za njihovo borbenost in pogum izdelali prav posebne medalje. Medalje poguma! Z veliko ljubeznijo in veseljem so se naloge lotili in izdelali so prelepe, srčne in ljubezni polne medalje poguma, ki so jih poklonili malim borcem na velikem dobrodelnem koncertu Viljem Julijan v četrtek, 26. 10., v Cankarjevem domu v Ljubljani.