Viljem Julijan, deček, ki je v podpori za otroke z redkimi boleznimi povezal širno Slovenijo, je v tem tednu še posebej zaživel v srcih otrok, ki obiskujejo Zasebni vrtec Viljem Julijan.????
Svetovni dan redkih bolezni je za otroke v našem vrtcu še posebej pomemben, saj je Viljem Julijan nosilec imena vrtca in navdih za njegovo poslanstvo, ki je »Vreden sem že samo zato ker obstajam.«❤️
Otroci so skupaj z vzgojiteljico Nino, mamico preminulega dečka Viljema Julijana, preko videoklica najprej namenili čas spoznavanju kdo je bil Viljem Julijan. Oglasila se je tudi njegova žirafica, ki je otroke še posebej navdušila in jih razveselila, saj je vedela veliko zanimivosti o njem. Otroci so Viljema Julijana narisali, o njemu izdelali plakat in ga opazovali preko fotografij ter spoznavali pomen poslanstva vrtca »Vreden sem že samo zato ker obstajam.« Dejavnosti v tednu so se nadaljevale z obiskom prostorov Društva Viljem Julijan, kjer so otroci spoznavali še dejstvo, da obstaja mnogo drugih otrok, ki imajo redke bolezni in kaj to zanje predstavlja. Zaželeli so si, da bi jim lahko izrazili svojo podporo in ljubezen.???? Njihova želja je nato vodila v uresničevanje projekta ????SRČNA PISMA ZA MALE BORCE????, ki ga je ob letošnji uradni podpori Ministrstva za šolstvo po vseh vrtcih in šolah poslalo Duštvo Viljem Julijan.
Srčna pisma, ki so jih ustvarili otroci, so podprta z njihovimi srčnimi mislimi podpore vsem otrokom z redkimi boleznimi.????❤️