Pa smo dočakali pravljičen in najbolj vesel mesec v letu! Zasebni vrtec Viljem Julijan je že napolnila praznična glasba ter pisane lučke in okraski, ki jih vneto izdelujejo otroške roke in krasijo smrečici.? Vsaka igralnica ima svojo, belo in zeleno! Da pa bo pričakovanje božičnega večera še bolj prijetno, smo za otroke pripravili presenečenje. V vrtcu nas je obiskal gospod Milan in otrokom prinesel darilo, ki ga je pretekli mesec izdeloval doma. To je prav posebna smrečica, izdelana iz lesa, na kateri je 24 ljubkih pravljičnih hišic s številkami, ki jih je izdelala njegova žena, naša vzgojiteljica Karmen. ?Gospod Milan je otrokom povedal, da jim smrečico podarja, ker jih ima rad in se vedno lepo počuti v njihovi družbi.?
Otroci so bili darila nadvse veseli in skupaj smo hišice najprej prešteli. Res jih je toliko, kot jim je povedala vzgojiteljica Karmen, nato pa je k smrečici poklicala deklici, ki sta otvorili odpiranje hišic. V njih bodo cel december skrita posebna sporočila njihovih staršev z lepimi mislimi in željami za svojega otroka, ki jih bomo z otroki skupaj prebirali do božiča. Na ta način sodelujemo in se povezujemo med seboj, tako vrtec, otroci in starši. Glavni namen pa je otrokom čim bolj polepšati praznični december in jim z lepo besedo pričarati praznično vzdušje tudi v njihovih srčkih.??✨