V Zasebnem vrtcu Viljem Julijan je potek dneva vedno organiziran tako, da je za otroke najbolje poskrbljeno.❤️ Zaradi visokih temperatur se je direktorica vrtca ga. Ksenija Pečnik odločila, da bomo imeli ??zajtrk zunaj, v našem prelepem okolju v senci dreves.? Vzgojiteljice smo novico povedale otrokom, ki so se tega zelo razveselili. Ta dan so se hitro obuli, starejši otroci so pomagali mlajšim in vsi so bili v pričakovanju kako bo zajtrk potekal. Zunaj je otroke pričakala pripravljena pogrnjena miza in blazine, na katerih so sedeli. Vsak si je lahko izbral svojo. Pomočnika sta pomagala pri pripravi in delitvi zajtrka. Otroci so bili navdušeni in izražali so svoje občutke ob poteku zajtrka?. Ena izmed deklic je povedala, da se počuti tako, kot bi bila pri tabornikih, mlajši deček pa je dejal, da je na pikniku. Vzgojiteljici sva z veseljem opazovali srečne otroke in njihov odnos do stvari in okolja, ki je zelo spoštljiv in odgovoren, kar se je pokazalo pri pospravljanju. Vsak otrok je zelo skrbno ravnal s svojim krožnikom in skodelico ter uporabljeno serveto odvrgel v koš brez da bi karkoli ostalo na tleh.
Otroci so povedali, da je takšen zajtrk zelo zabaven in da si še želijo imeti zajtrke zunaj.☀