Otroci iz Zasebnega vrtca Viljem Julijan so si prvič sami pridelali zelenjavo???? na otroški visoki grede v Deželi Vile Eksene.
Projekt Nova učna okolja v mestu in na podeželju je spodbudil otroke k pripravi lastnih sadik, ki so jih vzgojili iz semena. Sadike so nato posadili in jih skozi vso poletje skrbno zalivali ter skrbeli zanje. V jeseni so tako pobrali veliko pridelane zelenjave iz svoje visoke otroške grede in bili nad svojim pridelkom navdušeni. ?Pridelano zelenjavo so v vrtcu okušali in pokušali, nekateri otroci sploh prvič, saj je lastno pridelana zelenjava zagotovo najbolj slastna. ?
Vzgojiteljice otrokom čestitamo za njihov pridelek in za vso vztrajnost in potrpežljivost ob pridelovanju zelenjave. ❤️
Projekt podpira: “Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja: Evropa investira v podeželje”
Aktivnost sofinancirata Evropska unija iz kmetijskega sklada za razvoj podeželja in Republika Slovenija v okviru Programa razvoja podeželja 2014-2020