OSTANI DOMA
Nekoč so se v Deželo ljudi prikradla čisto majcena, grozna in ljudem nevidna bitja po imenu COVID-19. Ta majhna bitja so se naselila povsod po deželi in pričela strašiti, ogrožati zdravje in življenja ljudi. Da bi se ljudje obvarovali pred njimi, so začeli ostajati doma. Niso več smeli hoditi v službe, šole, vrtce in na igrišča, saj so jih tam nevidno skrita čakala nevarna bitja COVID-19.
Tudi Lučka je ostala s svojo mamico in z očkom doma. Družinica si je čas krajšala z igranjem igre spomin, ki sta jo Lučka in mamica naredili sami. Skupaj so uživali v zlaganju kock, gledanju kakšne risanke in plesu ob glasbi. Očka je poskrbel za dobra kosila, Lučka in mamica pa sta pripravljali mizo.
A mali Lučki je postajalo vedno bolj dolgčas. Pogrešala je babico in dedija, prijatelje in vzgojiteljice iz vrtca ter sprehode po soncu. Očka in mamica nista več vedela, kaj naj naredita, in tudi sama sta postajala vedno bolj zdolgočasena in v skrbeh zaradi nevarnih bitij, ki so grozile deželi ljudi. Dolgčas in skrbi so počasi prerasle v nestrpnost. Očka je godrnjal in Lučka je stokala.
A Lučka je imela svojo skrivnost. Lučka je v resnici bila super Lučka in super Lučka je imela super plan. S svojo super močjo super strpnosti in ljubezni je s svojimi super prijatelji naredila super plan. Ker je morala super Lučka biti z očkom in mamico doma, so se preko internetnega klica dogovorili, da bodo s svojimi super močmi super strpnosti in ljubezni pomagali svojim staršem, da premagajo ogromni dolgčas in ostanejo doma mirni in ljubeči. Ker so tako vsi lahko ostali doma, je groznim bitjem COVID-19 zmanjkalo ljudi, ki bi jih strašili in okužili, zato so se odločili, da zapustijo Deželo ljudi in se vrnejo v svojo mistično deželo Korona.
Očka, mamica in Lučka so se lahko ponovno sprehajali in družili s prijatelji ter igrali na igralih.

(družina Trunkl)