Živela je deklica Ela, ki je od vsega najraje hodila v vrtec, se družila s prijatelji in pomagala mamici pri nakupovanju. Žal pa so pričeli ljudje množično zbolevati, zato je morala ostati doma in naenkrat ni mogla več početi stvari, ki jih je tako zelo rada počela. Bila je zelo žalostna in osamljena. Sprva ni vedela, kaj naj počne doma. Počutila se je izgubljeno. Dolgo je razmišljala in nato poiskala vse igrače, ki so že dolgo samevale v kotu sobe. Iz njih je zgradila grad in se zraven dolgo zabavala. Iz nje so pričele prihajati vedno nove ideje za igro. Veliko časa je preživela z mamico v kuhinji, kjer se je naučila celo kuhati in pripravljati sladice. Spoznala je, da v tem zelo uživa. Čas je preživljala tudi s svojim očkom, ki jo je na dvorišču svojega doma naučil voziti kolo. Deklica Ela je upoštevala navodila in v času bolezni ostala doma in tako ostala zdrava in še bolj ustvarjalna v vsem, kar je počela.

(Anabela in Evelina z mamico)